Продаж землі в системі Прозорро.Продажі

Український земельний ринок не працює відкрито і повноцінно, що є його специфікою. Це результат того, що він довгий час підпадав під мораторій. Господарські землі – масштабний актив держави. Він зобов’язаний примати участь в економіці України і приносити дохід всім власникам землі. Цього року Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про продаж земель сільськогосподарського призначення», що тягне за собою пономерний розвиток однієї з головних галузей держави.

Мораторій не давав можливості власнику розпоряджатися своїми землями в повній мірі, що порушувало право його власності, а земля не стала головною складовою сільського господарства. Основною перешкодою для проведення цінової політики на ринку землі був тривалий заборона на її продаж.

До прийняття закону, власники землі змогли передавати у спадок чи для потреб громадян.

Тіньовий ринок землі, неправомірне відчуження і покупка угідь, нерегульовані земельні відносини – результат відсутності прозорості ринкового механізму.

Відповідно до нового Закону ФОП можуть володіти 100 га одному громадянину, а приватний підприємець – 10 000 га. максимально.

Реалізація земель сільськогосподарського значення

Потреба в продукції рослинництва і тваринництва безпосередньо впливає на потреби на землю сільськогосподарського призначення. Ще він залежить від рівня родючості ґрунту і розташування ділянок. Чим далі знаходяться центри вживання продукції, тим нижче ціна на землі.

На даний момент земельний ринок в Україні не знаходиться на потрібному рівні. Незважаючи на прозорість показану в Законі про землю, нелегальна реалізація земель все ж таки присутня в прихованій формі. Саме через це значна частина доходів минуть держбюджет.

За оцінками різних експертів щорічний тіньовий оборот приблизно 50-60 млн. дол. В основному сільськогосподарські землі йдуть під забудову, втрачаючи своє цільове призначення.

Закон 2178-10 надав поштовх ринку землі змінитися і рухатися до прозорої діяльності. Останнім кроком є ​​регулювання схеми реалізації сільськогосподарських земель. Це допоможе встановити здоровою конкуренцію і провести якісну цінову політику.

Система Прозорро.Продажі дозволяє придбати державне майно. Завдяки Українській універсальній біржі uub.in.ua і іншим офіційним майданчикам, 24600 чоловік придбали на прозорих торгах майно, яке шукали, тим самим внесли в бюджет країни 31 млрд. грн.

Похожие записи

Как получить качественный перевод юридической документации

Перевод специфических документов это достаточно сложная и трудоемкая задача. Если вы хотит взяться за ее решение и добиться при этом отличных результатов, то стоит более

Не только для автомобилей: Когда еще может понадобиться эвакуатор

Эвакуаторы ассоциируются у многих исключительно с аварийными или неисправными автомобилями, оставленными на обочине дороги. Однако область их применения значительно шире. От перемещения строительной техники до

Альпари приняла участие в форуме «Карьера онлайн»

Уважаемые клиенты! Официальный партнер в Кишиневе принял участие в бизнес-форуме «Карьера онлайн» для молодых специалистов из разных отраслей. Мероприятие прошло в конференц-зале Ellation Moldova, который