З чого складається система і її учасники

Онлайн платформа закупівель Прозорро в своєму складі має портал, де опубліковано кожен заявлений тендер на закупівлі і офіційні пояснення з приводу його проведення, і мережу онлайн-майданчиків, за допомогою яких надається доступ учасників до інформаційних даних про розміщення тендерів і їх проведенні. Торгові онлайн-майданчики перевіряються на відповідність вимогам до системи шляхом авторизації.

Процес проведення державних закупівель 

Всю інформацію про проведення державних закупівель організатори торгів в обов’язковому порядку публікують в системі. Умови для учасників визначає сам покупець безпосередньо, але в них не повинно бути нічого дискримінаційного: будь-яких особливих умов, що дозволяють брати участь в тендері певному колу осіб, незалежно від наявності таких же необхідних товарів (послуг, робіт) та умов їх надання у інших учасників.

Потенційний учасник, який бажає запропонувати закупнику свої послуги з постачання необхідного товару (робіт, послуг), проходить реєстрацію в онлайн-системі і залишає тендерну пропозицію. Допускається подача тільки однієї заявки в рамках одного лота. Він може залишити тільки одну заявку в рамках одного лота. 

Послуга подання тендерної пропозиції на онлайн-майданчиках платна. Лот проходить незалежну оцінку автоматично (якщо замовник встановив і інші критерії, крім вартості, за допомогою зазначеної їм методики розраховують приведену ціну). Пропозицію можуть відхилити, не враховуючи заявлену вартість, у разі, якщо постачальник не відповідає зазначеним критеріям. Після того, як вжито всіх пропозиції проводяться онлайн-торги. 

Перед їх початком кожного учасника доступні всі заявлені ціни. Протягом торгів може кожен знизити спочатку заявлену вартість, але не більше одного кроку в кожному етапі аукціону (його розмір встановлюється організатором торгів, дотримуючись обмежень, установлених на законодавчому рівні). Коли визначається переможець, дані про які беруть участь в тендері пропозиції показується автоматичним шляхом і відбувається відправка повідомлення про те, хто виграв, усім учасникам.

Нерухомість у системі Prozorro

Нерухомість є одним з особливо актуальних активів для інвестицій в Україні через величезні економічні показники (від 8 до 20% на рік) та відсутність ризиків у захисті капіталу. Коли нерухомість користується попитом, її можна орендувати, а якщо її переваги були завищені, майно можна продати за собівартістю або за вищою ціною. В результаті система державних аукціонів Prozorro за останні три роки отримала величезну популярність серед інвесторів через те, що дозволяється купувати квартиру, житло чи нерухомість для комерції за зниженими цінами: вартість становить понад 30% менше, ніж існуючий ринок нерухомості.

Як купити нерухомість за підтримки системи Prozorro?

Процес отримання нерухомості за підтримки системи Prozorro відбувається за підтримки торгових майданчиків. Для участі в аукціоні необхідно виконати такі маніпуляції:

  1. Знайдіть необхідний об’єкт на торговій платформі.
  2. Повна реєстрація.
  3. Надіслати заявку на участь в аукціоні.
  4. Брати участь в аукціоні.
  5. Підпишіть договір після перемоги в аукціоні.

Після тестування, запуску та доведення ефективності повністю електронної системи, за підтримки якої здійснюються публічні закупівлі, виникла закономірна ідея більш широкого охоплення цієї функціональності. Таким чином, за підтримки Фонду гарантування внесків, Мінекономрозвитку, Національного банку було сформовано ще одну публічну платформу, таку, яка стала називатися Prozorro.Sale. Головною метою її створення було ефективне, прибуткове та швидке реалізація майна банкрутських фінансових організацій. Величезна кількість такого майна утворилося після краху банківської системи в Україні 2014 року.

Основним чинником створення Prozorro була відкритість та сумлінність усіх учасників. При продажу ліквідного майна можна очікувати, що воно буде продано за ринковою вартістю, а ймовірність його придбання буде однаковою для всіх, хто брав участь в аукціонах. Після того, як нова система довела свою ефективність, вона отримала ранг незамінного у продажу майна ліквідованих фінансових організацій та державного майна повністю.

Сама система Prozorro є абсолютно державною власністю і призначені для здійснення електронних покупок або продажів, починаючи з самого початкового етапу – публікації заяви про об’єкт продажу та до інформації про передачу об’єкта продажу у володіння переможця аукціону.

Процедура участі в таких аукціонах здійснюється за підтримки легальних онлайн-платформ з усіма сертифікатами та рівнями акредитації. З самого сайту Prozorro аукціони не відбуваються природним чином. Система здійснює автоматизацію процедури повністю, а також призначає переможця в механічному форматі, виключаючи вплив людини. Корисна інформація по торги є на порталі https://sale.uub.com.ua/ru/news/zemelqnyj-aukcion-v-odesqkij-oblasti-na-prozorro-prodazhi

На всіх акредитованих електронних сайтах інформація буде абсолютно ідентичною від тієї, що сама публікується в базі даних Prozorro. Але дозволено вводити інформацію та знайомитися з нею за підтримки функціоналу будь-якого сайту. І учасники аукціону, і його клієнти мають право користуватися обранною платформою.

Похожие записи

Переваги сучасного формату реалізації арештованого майна на онлайн-аукціонах

Арештоване майно стало реалізовуватися в форматі електронного аукціону не так давно. Якщо порівнювати з іншими напрямками в торгах, такі аукціони можна назвати порівняно новими. При

Как организовать поставки из Китая под ключ: лайфхаки и советы

Если вы когда-либо задумывались о том, как расширить ваш бизнес и ввести новые продукты на рынок, то вероятно вы обращали внимание на возможность импорта товаров

VIP-турниры: Борьба за высокие ставки

В мире азартных игр особое место занимают VIP-турниры. Это не просто стандартные состязания, это – борьба лучших из лучших, где ставки считаются не только в